Sõpruslinnade koorid ühendavad hääled

Rakvere sõpruslinnast Lappeenrantast tuleb nädalavahetusel Eestisse Lõuna-Karjala Klassikaline Koor, kes esineb koos kammerkooriga Solare Roelas ja Rakveres.

Roela Rahva Majas toimub ühiskontsert reedel, 18. mail kell 19 ja Rakvere Kolmainu kirikus laupäeval, 19. mail kell 18. Kummalgi kontserdil esitatakse ka kaks ühislaulu – Rene Eespere “Ärkamise aeg” ja soome rahvaviis “On suuri sun ranta’s autius”. Lappeenranta koori juhatab Toomas Kapten, Solaret Elo Üleoja ja Keio Soomelt.

Lõuna-Karjala Klassikaline Koor (Etelä-Karjalan Klassinen kuoro) on kõrgtasemel amatöörkoor, kelle tegevuse põhirõhk on vaimulikul muusikal. Esitatakse peamiselt suurvorme, traditsiooniks on kujunenud kontserdid ülestõusmispüha ja jõulude paiku. Samas on koor aeg-ajalt astunud üles ka teistsuguse repertuaariga, näiteks Veljo Tormise rahvalaulutöötlustega.

Toomas Kapten on koori juhatanud alates 1990. aastast ning koori kunstiline juht alates 1994. aastast. Selle tegevuse eest autasustati teda 2010. aastal Lappeenranta medaliga.

Virumaa Teataja

Coronavirus: la farmacia que aument? el alcohol en gel de $91 a $350 cialis 60 mg sefar sociedad espa?ola de farmacia rural
© Solare 2021 | Development and design: CasperDisain