Solare pälvis arendusstipendiumi

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA toetusprogrammi toimkond kinnitas Eesti Kooriühingu ekspertkomisjoni otsuse, mille kohaselt 14 koori seas pälvis 3500 euro suuruse stipendiumi kammerkoor Solare.

Kammerkoor Solare sai stipendiumi Kristo Matsoni uudisteose ettekandmiseks koostöös Virumaa Kammerorkestri ja Rakvere muusikakooli solistidega – teosega antakse kaks kontserti Virumaal –, osalemiseks rahvusvahelisel koorifestivalil Praga Cantat Tšehhis segakooride ja rahvalaulu kategoorias, kus koor esitab eesti heliloojate muusikat, ja kontsertide korraldamiseks Lappeenrantas koostöös Lõuna-Karjala Klassikalise Kooriga, kellega plaanitakse esitada enamasti eesti muusikat.

“Oleme väga rõõmsad ja õnnelikud stipendiumi üle, see aitab meil koori 35. tegevushooaja kolme olulist üritust ellu viia,” ütles Solare dirigent Elo Üleoja. Dirigendi sõnul tegid nad koos koori presidendi Hannes Veskiga stipendiumi taotlemiseks valmis järgmise hooaja põhjaliku tööplaani. “Praha konkursile oli meil plaanis kindlasti minna, stipendium aitab kooril kulusid vähendada. Koostöö Lappeenranta muusikutega on jätkuprojekt – nad andsid tänavu kontserte Virumaal,” rääkis Üleoja.

Kolmandaks sai toetust Elo Üleoja ja Rakvere muusikakooli direktori Toivo Peäske ühine idee tellida noorelt heliloojalt Kristo Matsonilt, kes on laulnud ka Solares ning pühendanud koorile teose “Ave Maria”, uudisteos, mille ettekandmises osaleksid Virumaa Kammerorkester, kammerkoor Solare ja noored solistid muusikakoolist. “See rikastab eesti muusikat ühe teosega ja on tore koostööprojekt. Meie jaoks on uudne, et tellime teose ja see tuleb Rakveres emadepäevakontserdil esiettekandele,” rääkis dirigent.

Virumaa Teataja

© Solare 2021 | Development and design: CasperDisain