Solare ilmutas kuus pühendusteost

Kogumik “Pühendusega Solarele”, mille koostamine võeti ette seoses Solare 40. sünnipäevaga, sisaldab kuut segakooride teost, mis Solarele pühendatud või mille on koor heliloojalt tellinud.

Kõiki neid kooriteoseid on Solare vähemalt korra ette kandnud. Juubeliaastal plaanitakse palad taas kuulajate ette tuua. Kõik pühendusega teosed, mille seas suurvormegi, kaante vahele ei mahtunud, aga saavad avalehel ära nimetatud.

Solare dirigendi Elo Üleoja sõnul sisaldab kogumik tõsist koorimuusikat. “See pole meelelahutusmuusika. Tegemist on väga heade ja mõtestatud tekstidega, olgu siis ilmalikku või vaimulikku laadi. Need on suurepärased teosed, mis üllatavad – näed lugu mõne aasta pärast hoopis teistsugusena,” rääkis ta.

Koori 40. sünnipäeva aasta jooksul jõuavad kooriteosed kogumiku kaante vahelt kuulajateni ühe- või mõnekaupa kontserdikavadesse pikitult. “Hetkel töötame Pärt Uusbergi lauluga, mida soovime esitada emakeelepäeva kontserdil 14. märtsil Põlvas segakooride liidu korraldatud kontserdil,” sõnas Elo Üleoja.

See, et koorile teoseid pühendatakse, on lauljatele ja dirigendile hästi oluline. Et neid on märgatud ja tahetud just neile midagi luua. “See on ikka väga hea tunne. Nüüd on ka hea tunne, kui trükis on valmis,” kinnitas Elo Üle­oja. “Loodame, et teosed levivad. Selle üle on hea meel Solarel ja heliloojatel, kui neid esitama hakatakse,” sõnas Margus Lehtpuu.

Kogumikku “Pühendusega Solarele” trükiti 100 eksemplari. “Kingime neid tuttavatele kooridele ja dirigentidele,” lausus Margus Lehtpuu. Osa noodiraamatuid antakse Rakvere linnale, et neid oleks võimalik kinkida muusikahuvilistele külalistele, muist pannakse müüki. Kui huvi peaks osutuma suureks, tehakse teinegi trükk.

Virumaa Teataja 06.03.2018

Funcionarios: sonda de LSD de Ronald Reagan m?s grande de lo que piensas, 14 marineros nucleares atrapados cenforce espa?a jon jones autorizado oficialmente para pelear en ufc 232, obtiene licencia, fuera de la lista suspendida
© Solare 2021 | Development and design: CasperDisain