So-La-Re paneb hooajale võimsa kontserdipunkti

Homme tervitavad kevadet kontserdiga kammerkoor Solare, peagi aastaseks saav noorte kooristuudio So-La-Re ja Solare meeste kvartett HaLe MaJa.

Kevadkontsert algab Väike-Maarja seltsimajas kell 14 ja Rakvere Kolmainu kirikus kell 16. Laulupeoaastale iseloomulikult on kõigi kollektiivide kavas aukohal laulupeolaulud. Lisaks kõlab valik Miina Härma teostest, meeskvartetil aga on plaanis ühe uudisteose esiettekanne.

So-La-Re kooristuudio asutati mais 2013, et kammerkooril jaguks järelkasvu ja Rakvere koorilaulukultuur oleks jätkusuutlik. Kooristuudio loomise idee tekkis aga juba 2012. aasta lõpus, mil Solare 35. sünnipäeva kontserdil esinesid koorilauljate lapsed. Aasta hiljem jõulude aegu kuulis publik Jõhvis ja Rakveres juba Solare ja vastse kooristuudio ühiskontserti.

Kooristuudios tegutseb mudilaskoor, lastekoor ja noortekoor. Dirigendid on Elo Üleoja, Keio Soomelt ja Ly Hiire, mõnda aega tegutses dirigendina ka Krista Lindre. Juba esimese hooaja jooksul oli stuudio lastel mitu olulist esinemist, sealhulgas Kanal 2 jõululaupäeva saates “Jõulusoojus” ja Miina Härma sünniaastapäevale pühendatud kontserdil Estonia kontserdisaalis. Alates sügisest oodatakse liituma uusi noori lauluhuvilisi.

Meeskvartett HaLe MaJa moodustati 2011. aastal.

Virumaa Teataja

halotest
© Solare 2021 | Development and design: CasperDisain