Segakoorid vahetavad kontserdil dirigente

Kammerkoor Solare, segakoor Viroonia ja Rakvere Segakoor tervitavad kevadet värske tuuleiiliga – kontserdiga “Dirigentide vahetus” pühapäeval, 29. aprillil kell 16 Rakvere gümnaasiumis.

Kolm Rakveres tegutsevat segakoori annavad ühise kontserdi esimest korda ning nende ees vahetavad kohti dirigendid Elo Üleoja, Merje Kallip ja Kadri Kask, koore juhatavad ka Angela Lehtpuu ja Ka Bo Chan.

Solare koorivanem Margus Lehtpuu rääkis, et mõte vahetada dirigente tekkis koori ühel lauljal seltskonnas, kus arutati, kui palju on dirigenti koori ette üldse vaja ja kas seal võiks vehkida hoopis mõni suvaline tegelane ja laul tuleb niisama hästi välja. “Triin vaidles muidugi vastu, aga mõte jäi kõrva taha ja koori koosolekul tuli ta sellega välja: vaatame, mis saab, kui vahetame omavahel dirigente,” lisas ta.

Külalisdirigente päris ettevalmistuseta siiski koori ette ei saadeta. Solare dirigent Elo Üleoja ütles, et tervet kava võõra kooriga esitada poleks tehniliselt võimalik, aga katsetuseks sai iga külaline võimaluse tulla oma valitud lauluga ja see viie-kuue prooviga selgeks õpetada.

Kontserdi põhiosa laulab iga koor oma dirigendiga ja ühe loo külalise juhatusel. Solare ette astub Rakvere Segakoori dirigent Kadri Kask, Rakvere Segakoori juhatab Viroonia dirigent Merje Kallip ja Virooniat Solare dirigent Elo Üleoja.

Elo Üleoja hinnangul on vahetus värskendav nii kooridele kui ka dirigentidele. “See on vahva kogemus lauljatele ja kindlasti ka publikule – toob koori rutiinist välja,” ütles Margus Lehtpuu. “Kui on uus juht ja uus lugu, on kohe selg sirgu ja silmad lahti, et millestki ilma ei jääks.”

Elo Üleoja sõnul koges ta Viroonia ees samuti suuri silmi ja ülimat tähelepanu. Ka oli tal väga põnev kõrvalt jälgida, kuidas Kadri Kask ja Solare panid kõlama Olav Ehala laulu “Vana harjutus”. “Kooril on hea dirigendi žesti lugemise võime,” oli ta rahul.

Kooride ühiskontserdi kava tuleb kevadiselt rõõmus ning kolme koori ühislaul, Juhan Trumbi “Emakeel” kõlab koos keelpillikvintetiga.

 

Virumaa Teataja 25.04.2018

Madrid Reparte Otros Siete Millones De Mascarillas Gratuitas En Las Farmacias tadalafil online precio de ivermectina bajo en farmacias de lima
© Solare 2021 | Development and design: CasperDisain