Kultuuripärli preemia sai Elo Üleoja

“Kultuuripärl 2011” leidis dirigendi, kel pea iga sõrme jaoks laulukoor. Elo Üleojat tunnustati kui Lääne-Virumaa kõige tublimat koorijuhti.

Esmaspäeval anti Porkuni uues koolimajas üle “Kultuuripärli” preemia dirigent Elo Üleojale.

Tegemist on Lääne-Viru maavalitsuse, Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu ja Eesti Kultuurkapitali jagatava preemiaga, millele tänavu esitati seitse kandidaati.

“See tuli minu jaoks tõelise üllatusena – öeldi, et pean kindlasti üritusele kohale tulema, ja mõtlesin, et tuleb siis tulla. Minu jaoks oli see positiivne šokk, muidugi olen õnnelik ja tänulik, ma ei oleks osanud midagi sellist oodata,” ütles vastne “Kultuuripärli” saaja Elo Üleoja.

Elo Üleoja on Rakvere reaal­gümnaasiumi muusikaõpetaja ning juhatab samas koolis ka viit koori. Eelmisel kevadel seisis ta reaalgümnaasiumis nelja koori ees, mis kõik pääsesid ettelaulmisel saavutatud kõrgete tulemustega ka laulupeole.

Ühtlasi oli Üleoja möödunudsuvise noortepeo lastekooride liigijuht. Veel teeb ta tööd maakonna noortekooridega, juhatades nii Virumaa Poiste- kui Tütarlastekoori.

Kammerkoor Solare pälvis mullu “Tuljaku” võistulaulmisel tema taktikepi all A-kategoorias III koha. Lisaks juhatab ta Kirderanniku Segakoori Ida-Virumaal.

Elo Üleoja on tänulik oma kooli toetavale juhtkonnale, kes tuli vastu ja võimaldas laulupeo eel teha proove üle Eesti.

“Mul on kooliga väga vedanud, mulle on antud roheline tee, et ma võin kooridega teha, mida soovin, ja tänu üksteisemõistmistele ja et mul on väljaspool kooli teiste kooride juures abilised, kes aitavad sellel momendil, kui ei saa ise iga hetk seal olla. Suur aitäh neile inimestele, tänu sellele sain jõudu,” rääkis “Kultuuripärli” auhinnaga pärjatud Üleoja.

Dirigent ütles, et talle toob sära silma lõpptulemus ja õnnestunud kontsert.

“Selleks et see tuleks, ei tohi sära silmast kaduda ka proovide ajal. Tuleb ette ka raskeid proove, kus kogu aeg ei jaksa ainult naeratada ja kiita, vaid tihtipeale tuleb öelda ka kriitilisi asju välja. Aga ikkagi ei tohi unustada teist poolt – hea tuju ja sära. Protsess ise on minu jaoks huvitav, katsetamine, kuidas mingid võtted koori peal resultaadini viivad,” selgitas Elo Üleoja.

“Kultuuripärli” preemiat on Lääne-Virumaal välja antud aastast 2005. Alates 2006. aastast antakse seda välja igas Eesti maakonnas. Lääne-Virumaal on “Kultuuripärli” pälvinud Peeter Jakobi (2005), Tarvanpää Selts (2006), Rakvere Galerii (2007), Üllar Saaremäe (2008), Viru Folk MTÜ (2009), Andes Sõber (2010).

Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa ekspertgrupp andis välja ka viis aastapreemiat.

“Järjepidevus” – Jaak Vettik, Rakvere spordikooli direktor ja treener, maakonna spordi viimise eest üleriigilisele ja rahvusvahelisele tasandile.

“Elurõõm” – Reet Tomband, Lääne-Virumaa keskraamatukogu laste- ja noorteosakonna juhataja, kirjanduse aktiivse propageerimise eest nii laste kui täiskasvanute hulgas.

“Looming” – Toivo Peäske, Rakvere muusikakooli direktor, inimene, kelle elu on muusika.

“Maa sool” – Eerik Lumiste, Venevere Haridus- ja Kultuuriseltsi eestvedaja, Venevere külaelu elluäratamise ja elushoidmise eest.

“Pühendumus” – Marko Torm, Rakvere Ööjooksu korraldamise eest.

Aastapreemiaid antakse välja alates 1996. aastast.

Virumaa Teataja

© Solare 2021 | Development and design: CasperDisain