Inseneride Meeskoor esineb Rakveres ja Jõhvis

Täna kell 13 esineb Rakvere gümnaasiumis Inseneride Meeskoor koos kammerkooriga Solare. Lisaks antakse veel teinegi kontsert – algusega kell 17 esineb Inseneride Meeskoor koos Kirderanniku kooriga Jõhvi Mihkli kirikus.

Kammerkoor Solare on Virumaa rahvale hästi teatud-tuntud kollektiiv. Nendega koos esineva Inseneride Meeskoori asutasid 1987. aasta sügisel tolleaegsest Tallinna Polütehnilise Instituudi Akadeemilisest Meeskoorist lahkunud laulumehed. Koori abidirigendiks oli algusaastatel Ants Üleoja tütar Elo, kellest on nüüdseks saanud Virumaal tuntud ja tunnustatud koorijuht ning muusikategelane.

“Inseneride Meeskoori laupäevastel kontsertidel koos esineva kammerkoori Solare peadirigent ongi Elo Üleoja, kes kuuldavasti on koori imeliselt kõlama pannud,” rääkis Rakvere kultuurikeskuse juht Keio Soomelt.

Oma 25 tegevusaasta jooksul on meeskoor edukalt osalenud koorikonkurssidel Tallinnas, Riva del Cardas, Mariboris, Viinis ja mujalgi. Inseneride Meeskoor on ennekõike kontsertkoor ning on tegutsemisaja jooksul kogunud oma repertuaari suurema osa Eesti meeskooriklassikast ja hulgaliselt kirikumuusikat.

Koori peadirigent on kõik need 25 aastat olnud professor Ants Üleoja. Koori abidirigendid on Antsu endised õpilased Eesti muusikaakadeemiast Killu Rikker ja Kuldar Schüts.

Virumaa Teataja

© Solare 2021 | Development and design: CasperDisain