Koor Muusika Intranet
 
 
est |  eng | 

Solare tuli Calellast ühe kuld- ja kahe hõbediplomiga

21.-25. oktoobril toimus Kataloonia (Hispaania) suvituslinnas Calellas ning Barcelonas rahvusvaheline koorifestival “Canta al Mar”, millest võttis osa ka Rakvere kammerkoor Solare Elo Üleoja juhatusel.

Festivali raames toimunud kooride võistlusel laulis Solare end vaimulike laulude kategoorias kulddiplomi tasemele, saades žüriilt 20,68 punkti 30-pallises skaalas. Segakooride ja folkloori kategoorias sai Solarele osaks hõbediplom, kusjuures segakooride kategoorias oldi üldises paremusjärjestuses teised.

Eestit esindas ka Elleri Tütarlastekoor Tartust, kes sai sarnaselt Solarele kulddiplomi vaimulike laulude kategoorias ning osutus parimaks ühe hääleliigiga noortekooride hulgas.

Festivali korraldajaks oli Saksamaal tegutsev organisatsioon Interkultur.

Vaimuliku muusika kategoorias oli Solare kavas Felix Mendelssohn-Bartholdy “Psalm 100”, Arvo Pärdi “Alleluia Tropus” ning Nikolai Kedrovi “Ottše naš”, segakooride kategoorias kaks osa Veljo Tormise “Sügismaastikest”, Mart Saare “Seitse sammeldanud sängi” ja Claudio Monteverdi “Si ch’io vorrei morire”, folkloori kategoorias aga kaks osa Veljo Tormise tsüklist “Ingerimaa õhtud”, Mart Saare “Vihmakõne, vellekõne”, Cyrillus Kreegi “Mu süda, ärka üles” ning “Vägisi mehele” Veljo Tormise tsüklist “Vepsa rajad”.

Elo Üleoja sõnul võib Solare oma tulemustega rahule jääda. “Olime oma tasemel – üle oma varju ei hüpanud ning enda lati alt läbi la ei jooksnud,” ütles Üleoja.

Ta märkis samas, et koori tulemused olid mõnes mõttes vastupidised tema ennustatule – näiteks kulddiplomit võinuks oodata pigem segakooride kategoorias, kuid saavutati hoopis vaimulike lauludega. “Vaimuliku muusika kategooria koorid laulsid Barcelona Santa Maria del Pi kirikus, mille akustika koori igati toetas,” selgitas Üleoja. “Calellas asuv Mozarti saal aga vedas meid mõnevõrra alt. Saaliproovi ajal töötas võimendus, konkursiesinemiste ajal seda aga polnud. Selles saalis esinesime kõigepealt folkloori kategoorias. Segakooride kategooria etteasteks oli meil seega aimu, millised on tegelikud esinemistingimused ning meie esinemiskvaliteet oli mõistagi ka sellevõrra parem.”

Lisaks konkursiesinemistele andis Solare Calellas kontserdi kohalikus eakate hooldekodus ning osales koos teiste kooridega ühislaulmistes festivali ava- ja lõpupäeval. 

Sisukaart| Koor Uudised Solare tuli Calellast ühe kuld- ja kahe hõbediplomiga
Kammerkoor Solare | Telefon: +372 5110225 | E-post: info at solare dot ee | Facebook