Koor Muusika Intranet
 
 
est |  eng | 

Kammerkoorid toovad Rakveresse ja Paidesse armastuseusu

Rakvere kammerkoor Solare ja Tallinna Kammerkoor sisustavad muusikaga teise advendi Rakveres ja Paides, kus annavad ühiskontserdi "Mina usun armastust".

Kahe koori ühisesituses kõlab kontserdi nimilaul, mille on Anna Haava tekstile loonud Kadri Hunt. Koos lauldakse ka Hiiumaalt pärit vaimulikku rahvaviisi "Mu süda, ärka üles". Koore juhatavad Elo Üleoja ja Aivar Leštšinski.

4. detsembril kell 14 toimub kontsert Rakvere Kolmainu kirikus, samal õhtul kell 18 aga Paides Püha Risti kirikus. 

Tallinna Kammerkoori sünniajaks loetakse aastat 1962, mil helilooja Uno Naissoo algatusel loodi Heliloojate Liidu eksperimentaalkoor. Nimes kasutati nii eksperimentaalkoori kui ka kammerkoori nimetust. Tegemist on esimese kammerkooriga Baltimaades ja kogu endises NSV Liidus. Tallinna Kammerkoori nime all tuntakse koori alates 1970-ndatest aastatest. Kui eksperimentaalkoorina tegutsedes olid lauljateks ainult kutselised muusikud, siis tänane Tallinna Kammerkoor on valdavalt harrastajate päralt, kellele on iseloomulik huvi esitada kvaliteetkoorimuusikat. 

Solare asutati 1977. aastal segaansamblina, mis kasvas kammerkooriks aastal 1981. Omaaegse Rakvere KEK-i taidluskollektiivi repertuaar muutus aja jooksul nõudlikumaks ning nüüdseks on Solarest kujunenud kunstiliselt kõige ambitsioonikam koor Rakveres. 

Mõlemal kooril oli algusaastail repertuaaris oluline koht kergel muusikal. 

Heliloojate Liidu eksperimentaalkoori esitatud Eesti uudisloomingu hulgas oli levimuusikat ja džässi, lisaks ka välismaise levimuusika klassika kooriseadeid. 

Kammerkoor Solare omakorda tegutses oma algusaastail just kergemuusikakoorina. Viimase kümne aasta jooksul aga pole olnud mingi haruldus, et Solare on mõne uudisteose esmaettekandja. Koori repertuaari on täiendanud oma lauljadki - Kristo Matson, Jaanus Nurmoja ja Lembit Kopso. 

Sisukaart| Koor Uudised Kammerkoorid toovad Rakveresse ja Paidesse armastuseusu
Kammerkoor Solare | Telefon: +372 5110225 | E-post: info at solare dot ee | Facebook